Catering na imprezę firmową – na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy i zestawu oferowanych dań?

Firmy cateringowe obsługują różnorodne typy wydarzeń. Korzystamy z ich pomocy, gdy organizujemy niewielkie przyjęcia, jak też i ważne eventy dla grona rodziny i znajomych. Bez dobrego cateringu trudno wyobrazić sobie też udaną imprezę firmową.

Firma cateringowa – jak wybrać odpowiedniego usługodawcę?

  • Nowoczesna infrastruktura

Rzetelni usługodawcy, działający w tej branży, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest profesjonalne wyposażenie. Dzięki niemu każdy etap realizacji usługi może zostać wykonany w sprawny sposób. Do takiej infrastruktury zalicza się flota samochodów dostawczych, powierzchnie magazynowe, sprzęt wykorzystywany bezpośrednio przy realizacji usługi itp.

  • Doświadczenie

Organizacja obsługi cateringowej, zwłaszcza na większym wydarzeniu (a imprezy firmowe często do takich się zaliczają) to duże wyzwanie. Należy zadbać m.in. o to, żeby odpowiednie dania zostały zaserwowane o właściwej porze, a obsługa w profesjonalny sposób zajmowała się gośćmi. Wcześniej wspomniana infrastruktura jest tu niezbędna, ale niektórych rzeczy nie da się po prostu kupić. Konkretne procedury i skuteczne metody działania wypracowuje się na drodze praktyki. Tego etapu nie można po prostu ominąć. Doświadczona firma cateringowa, która obsługiwała już wiele eventów, umie też lepiej reagować na spontaniczne wyzwania. Wybór takiego usługodawcy jest więc po prostu bezpieczną opcją. Przed zatrudnieniem cateringu na imprezę firmową warto będzie sprawdzić, czy dana firma ma doświadczenie konkretnie w obsłudze wydarzeń o charakterze biznesowym/służbowym.

Catering na imprezę firmową

 

Jedzenie na imprezie firmowej – klucz to dobra komunikacja

Jedzenie to oczywista kwestia, na którą zwracamy uwagę, przy wyborze firmy cateringowej. Musimy pamiętać, że oprócz smaku, liczy się tutaj również wygląd oraz sposób podania. Na imprezach firmowych prestiż wydarzenia jest szczególnie ważny. To, jak prezentują się dania, świadczy podczas takiego eventu nie tylko o firmie cateringowej, ale też bezpośrednio o przedsiębiorstwie, organizującym wydarzenie. Profesjonalny catering stara się tak skomponować dania, żeby były dostosowane do charakteru imprezy. Nierzadko wydarzenia firmowe bardziej przypominają bankiety, niż uroczyste kolacje, podczas których wszyscy siedzą przy stole. To narzuca sposób podania jedzenia – powinny to być wtedy dania, które bez problemu można zjeść w ruchu lub stojąc.

Solidny wykonawca jest otwarty i chce poznać nasze oczekiwania względem obsługi cateringowej. Na podstawie informacji, których mu udzielimy, w elastyczny sposób tak dopasuje działania – jedzenie, organizację cateringu, pracowników, zajmujących się obsługą – żeby realizacja była kompleksowa i dopasowana do naszego wydarzenia.

Kontakt

Royal Group sp. z o.o.
ul Korkowa 47
04-502 Warszawa
tel. +48 22 225 27 97
e-mail: catering@royal-catering.pl